Jaki jest najlepszy czas na przyjmowanie magnezu?

Jaki jest najlepszy czas na przyjmowanie magnezu?

Zgodnie z National Institutes of Health, ponad połowa amerykańskiej populacji ma zbyt mało magnezu w swoim ciele. Ten minerał jest niezbędny dla setek funkcji organizmu, w tym kontrolowania ciśnienia krwi, regulowania rytmu serca i wzmacniania kości. Jednak większość korzyści z magnezu staje się widoczna dopiero przy długotrwałym stosowaniu. Na szczęście istnieją specyficzne związki magnezu, które mogą pomóc w zaparciach, śnie i nawodnieniu.

Magnez jest niezbędnym minerałem

Poza wieloma korzyściami, jakie przynosi dla Twojego zdrowia, magnez odgrywa również ważną rolę w funkcjonowaniu Twojego organizmu. U osób dorosłych ponad 50% magnezu w organizmie znajduje się w kościach, a pozostała część w mięśniach i tkankach miękkich. Krew zawiera tylko 1% całego magnezu w organizmie. Podczas gdy magnez jest niezbędnym minerałem, pozostaje najmniej zrozumiany, prawdopodobnie dlatego, że objawy związane z niedoborem magnezu są stosunkowo rzadkie.

Choć magnez jest kluczową częścią chlorofilu (zielonego pigmentu znajdującego się w roślinach), jest również dostępny w żywności. Pokarmy o wysokiej zawartości magnezu obejmują nierafinowane ziarna, orzechy, awokado i zielone algi. Mięso i mleko zawierają mniejsze ilości magnezu niż inne rodzaje żywności. Dodatkowo, woda pitna może być dobrym źródłem magnezu. Im twardsza woda, tym więcej soli magnezu zawiera.

Przeciwutleniacz glutation jest kolejnym ważnym składnikiem magnezu. Przeciwutleniacz glutation jest niezbędny do funkcjonowania naszego układu odpornościowego i procesów detoksykacji. Bez wystarczającej ilości magnezu nasze ciała nie byłyby w stanie skutecznie zwalczać wolnych rodników. Magnez jest również niezbędny dla zdrowego funkcjonowania mięśni i zdrowia kości. Ma wiele innych ról w naszym organizmie. Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości magnezu, możesz rozważyć przyjmowanie multiwitaminy. Pomoże ona zaspokoić wszystkie nasze potrzeby żywieniowe w jednej pigułce.

Jedno badanie wykazało, że zwiększone spożycie magnezu było związane z niższymi wskaźnikami choroby wieńcowej serca. Suplementacja magnezu zmniejszyła częstość występowania CHD o 10%. W badaniu stwierdzono również, że suplementy magnezu zmniejszyły objawy depresji o prawie połowę. Wyniki te były zachęcające dla wielu kobiet. A korzyści z suplementacji magnezu można dostrzec w dłuższej perspektywie. Minerał ten może być korzystny na wiele innych sposobów, od leczenia PMS do zapobiegania depresji.

Reguluje ciśnienie krwi

Istnieją pewne badania, które sugerują, że magnez ma rolę w regulacji ciśnienia krwi. Ostatnia metaanaliza czterech prospektywnych badań kohortowych sugeruje, że poziom magnezu w surowicy nie jest związany z ryzykiem rozwoju nadciśnienia. Jednak potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, czy magnez bezpośrednio wpływa na poziom ciśnienia krwi. Na razie nie ma rozstrzygających badań, które wspierałyby lub obalały tę teorię. Z tego powodu suplement ten może mieć ograniczoną przydatność kliniczną.

Jednym z najważniejszych sposobów, w jaki magnez kontroluje ciśnienie krwi, jest jego rola w regulacji funkcji serca i nerwów. Odgrywa również rolę w regulacji cukru we krwi i zdrowia kości. Magnez jest ważnym składnikiem prostaglandyny E1, potężnego środka rozszerzającego naczynia krwionośne. Ciśnienie krwi wzrasta z powodu zwężenia naczyń krwionośnych, co wymaga zwiększonego bicia serca, aby krew mogła krążyć. Jednak magnez pomaga utrzymać naczynia krwionośne giętkie i elastyczne.

Wiadomo, że magnez kontroluje przepuszczalność błon komórkowych i wpływa na stężenie wapnia i sodu. Moduluje również ton mięśni gładkich naczyń i kurczliwość, powodując wazorelaksację. Ponadto, niedobór magnezu zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego. Chociaż potrzeba więcej badań, aby określić, czy magnez jest kluczowym graczem w zdrowiu sercowo-naczyniowym, obecnie wiadomo, że magnez może pomóc kontrolować ciśnienie krwi.

Jedną z głównych korzyści płynących z suplementacji magnezu w przypadku wysokiego ciśnienia krwi jest jego zdolność do obniżenia ryzyka niewydolności serca. Pacjenci z historią nadciśnienia powinni przyjmować suplementy magnezu, aby zwiększyć wydajność serca w walce z ciśnieniem krwi. Suplementacja magnezu może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca i CVD. Dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować poziom magnezu we krwi. Korzyści z suplementacji magnezu przy nadciśnieniu są znaczne.

Kontroluje pracę serca

Magnez odgrywa kilka ważnych ról w sercu. Reguluje rytm serca i skurcz mięśnia sercowego. Pomaga również kontrolować pompę sodowo-potasową, która powoduje pompowanie mięśnia sercowego. Dodatkowo magnez pomaga przedłużyć okres refrakcji mięśnia sercowego, czyli czas po zakończeniu pompowania przez serce. Dzięki temu serce może przywrócić swój normalny rytm. Jeśli poziom magnezu jest niski, mogą wystąpić problemy z sercem.

Chociaż potrzeba więcej badań, aby zweryfikować te ustalenia, istnieją pewne dowody na to, że magnez reguluje rytm serca. Według badania przeprowadzonego przez C. Noel Bairey Merz, MD, suplementy magnezu mogą pomóc osobom cierpiącym na choroby serca ćwiczyć dłużej. Substancja ta wydawała się chronić serce przed stresem związanym z ćwiczeniami i przywracać zdolność naczyń krwionośnych do otwierania się. Merz jest dyrektorem centrum prewencji i rehabilitacji kardiologicznej w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles.

Badacze powiązali również niski poziom magnezu ze zwiększonym ryzykiem migotania przedsionków. Jednak suplementy magnezu nie wydają się być lekarstwem na migotanie przedsionków, chociaż mogą pomóc w utrzymaniu normalnego rytmu serca. Istnieją też pewne dowody na to, że magnez może zapobiegać migotaniu przedsionków u pacjentów po operacji na otwartym sercu. Migotanie przedsionków jest częstym powikłaniem operacji serca i może skutkować stanem zagrażającym życiu.

Badania wykazały, że suplementy magnezu poprawiają funkcję serca. Suplementacja magnezem poprawia tolerancję wysiłku, frakcję wyrzutową lewej komory i krzywą wydolności HR. Osoby przyjmujące suplementy magnezu zgłaszają poprawę w zakresie bólu w klatce piersiowej wywołanego ćwiczeniami oraz poprawę funkcji śródbłonka. Wyniki te mają ważne implikacje dla pacjentów z chorobami serca. Nie są one jednak rozstrzygające, dlatego konieczne są dalsze badania. Na razie są to wstępne ustalenia, a wyniki muszą być dalej badane, aby ustalić, czy suplementy magnezu są skuteczne.

Wzmacnia kości

Badania wykazały, że magnez zwiększa wytrzymałość kości. W rzeczywistości uważa się, że suplementacja magnezu może nawet pomóc w zapobieganiu chorobom kości w późniejszym okresie życia. Jedna z najczęstszych chorób kości, osteoporoza, jest często wynikiem braku magnezu. Według najnowszych badań opublikowanych w European Journal of Epidemiology, przyjmowanie dziennej dawki 100 mg magnezu może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zdarzeń związanych z osteoporozą aż o 6%.

Głównym sposobem, w jaki magnez zwiększa siłę i masę kości, jest stymulowanie uwalniania hormonu kalcytoniny. Hormon ten pomaga ustabilizować ilość wapnia we krwi, który następnie trafia do kości. Poprzez utrzymywanie poziomu wapnia, magnez może zapobiegać chorobom kości, takim jak osteoporoza. Dodatkowo, magnez działa w tandemie z wapniem, aby pomóc utrzymać zdrowe serce. Pomimo tych korzyści, magnez jest w dużej mierze ignorowany w kontekście zdrowia kości.

Oprócz wzmocnienia kości, magnez może również poprawić zdrowie mięśni. Zmniejsza objawy PMS i może również pomóc złagodzić skurcze i napięcie mięśni. Jest również niezbędny dla układu sercowo-naczyniowego i układu nerwowego. Oprócz roli we wzmacnianiu kości i zębów, magnez odgrywa ważną rolę w zdolności organizmu do wytwarzania energii. Jest również zaangażowany w aktywność wielu enzymów. Suplementacja magnezu wiąże się jednak z ryzykiem, takim jak nadpobudliwość, dezorientacja i zaparcia. Co więcej, magnez może również powodować odkładanie się wapnia w tkankach miękkich.

Oprócz wapnia, magnez jest również niezbędny do tworzenia kolagenu. Brak tych minerałów może zmniejszyć wytrzymałość kości. Żelazo i magnez można znaleźć w wielu artykułach spożywczych, w tym w czerwonym mięsie i ciemnozielonych warzywach liściastych. Magnez wzmacnia kości poprzez poprawę funkcjonowania mięśni, regulację ciśnienia krwi i promowanie snu. Magnez zapobiega również rakowi jelita grubego. Tak więc, jeśli szukasz skutecznego sposobu na wzmocnienie swoich kości, zacznij jeść pokarmy bogate w magnez.

Pomaga spać

Jeśli masz problemy ze snem, dobry suplement magnezu może pomóc. Rozluźnia on układ nerwowy, spowalnia rytm serca i zmniejsza drgania mięśni. Może również poprawić jakość Twojego snu i obniżyć niepokój. Nie jest zaskakujące, że magnez odgrywa ważną rolę w promowaniu lepszego snu. Reguluje oś HPA i produkcję melatoniny, dwa hormony ważne dla prawidłowego snu.

Magnez jest niezbędnym minerałem dla organizmu, umożliwiającym wiele procesów zachodzących w organizmie. Kilka rodzajów jest niezbędnych dla zdrowego snu, a każdy z nich ma swój unikalny wpływ na ludzkie ciało. Przyjmowanie suplementów magnezu może pomóc poprawić jakość i długość snu. Niektóre formy magnezu mogą sprawić, że będziesz chory, więc pamiętaj, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. Suplementy magnezu są szeroko dostępne, więc nie ma wymówki, abyś przegapił korzyści, które może zaoferować.

Getting wystarczającej ilości magnezu jest krytyczny dla zdrowego snu. Jego brak może spowodować niechciane i nadmierne skurcze mięśni. Dodatkowo, niedobór magnezu może sprawić, że trudno będzie zasnąć. Magnez pomaga regulować produkcję melatoniny i pomaga regulować jej poziom w organizmie. Z tego powodu powinieneś zwiększyć spożycie magnezu, gdy czujesz się zestresowany. Oprócz przyjmowania dobrego suplementu magnezu każdej nocy, powinieneś również włączyć bogate w magnez jedzenie lub napój do swojego codziennego planu posiłków.

Innym powodem przyjmowania suplementów magnezu jest to, że promuje on sen. Ten minerał promuje spokój, relaks i odprężenie. Niski poziom magnezu jest związany z depresją i niepokojem, a magnez jest niezbędny do snu. Wspiera regulację neuroprzekaźników i rozluźnia nerwy, ułatwiając zasypianie. Tak więc, weź suplementy magnezu jako suplement i ciesz się korzyściami, które ma do zaoferowania. I, upewnij się, aby pić dużo wody.